MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Proč si půjčit auto na dovolenou?

Půjčení automobilu, a to krátkodobé i dlouhodobý pronájem auta, již u nás není žádnou novinkou a dlouhá léta jsou tyto služby k dispozici běžným, ale také firemním řidičům. A co když se chystáte na dovolenou? Vyplatí se zapůjčení vozu u nás, nebo spíše v zahraničí? A má to vůbec smysl?

Pro ty, kdo mají vůz v opravně, nebo nevlastní žádný, je to jistě výborná možnost. Na rozdíl od cesty autobusem nebo letadlem, máte jistou svobodu a můžete zastavit kdykoliv a kdekoliv. Je však také nutné zvážit cenu za takový luxus. Ale nebojte se, není to tak hrozné, zapůjčit auto si můžete kupříkladu na 14 dní již od 10 000 kč, záleží samozřejmě na vybrané autopůjčovně.

Tuzemské půjčovny jsou výhodnější

Pro tuzemské je rozhodně výhodnější pronajmout si auto od některé české společnosti, jako je například naše autopůjčovna Maxrental. Auta jsou zde vždy pečlivě servisovaná a garážovaná ve vlastním autoparku, jsou tedy okamžitě připravená na jízdu a jedná se o spolehlivé vozy oblíbených značek.

Pokud tedy plánujete pronájem osobních automobilů v tuzemské půjčovně, nemusíte se skoro o nic starat. Auta mají pojištění v ceně, dálniční známku nebo dokonce navigaci zdarma. Auto vám bude přistaveno zdarma až k domu a to po celé České republice, v případě, že si je pronajmete dlouhodobě.

Za menší příplatek získáte takové pomocníky, jako jsou dětské autosedačky nebo střešní boxy a také si lze připlatit za další pojištění, jako je to havarijní.

Proč nepůjčovat auto v zahraničí?

Zkušenosti řidičů, kteří se vydali na delší cestu nebo na dovolenou s celou rodinou a auto si zapůjčili až na místě, nejsou právě valné. Mezi ty nejčastější nešvary zahraničních půjčoven patří především velmi vysoké ceny, které bývají pro našince nadměrné. Zde ovšem záleží samozřejmě na navštívené zemi. Velký rozdíl je například v tom, když si zapůjčíte vůz v Polsku, kde jsou ceny srovnatelné s těmi našimi, a když si pak půjčíte vozidlo v Německu.

Ovšem ne jen cena je tím, co odrazuje. Existují také některé podvodné techniky, které zahraniční půjčovny rády praktikují.

  • Předražené palivo
  • Pas nebo jiný doklad do zástavy- pozor, v případě pouhého poškrábání může autopůjčovna odmítat vydání bez úhrady škody
  • Příliš drahé příslušenství- autosedačky, zahrádky
  • Zaplacení nádrže dopředu
  • Nedostatečné pojištění

Pečlivě vybírejte, ať nejste napáleni

Vybírejte pečlivě nejen v zahraničí, ale také v českých autopůjčovnách, ceny jsou již dnes v celé Evropské unii podobné a přijatelné, ovšem na některé věci si dejte pozor, auto například před zapůjčením vyfoťte.

Na dovolené, kdy si chcete půjčit auto jen krátkodobě, například na jednodenní výlet, se nebojte využít služeb vaší cestovky, která v tom umí chodit. Zaplatíte sice o malinko víc, ale zase je to bez práce a je zde skoro nulová pravděpodobnost, že budete napáleni.

Auto na dovolenou z půjčovny je dobrou možností pro cestovatele a pro celou rodinu, se kterou se chystáte poznávat svět. Tak proč to nezkusit?