MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Nosiče jízdních kol

Plánujete vzít si na dovolenou jízdní kolo? Chcete si na auto pořídit nějaké vybavení pro přepravu jízdních kol? Které řešení je pro vás nejvíce přijatelné?  Pořízení nosičů na kola se určitě vyplatí cyklistům, kteří vícekrát do roka berou rodinu, přítelkyni nebo kamarády na výlety.

Nejvíce však těm, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou na kolech. Pokud potřebujete jednou do roka někam přepravit kola, dost to zřejmě zvládnete pouhým sklopením sedaček, ale jestliže to myslíte vážně, pořiďte si nosič kol.

Nosiče jízdních kol na tažné zařízení3 typy uchycení jízdních kol

Kola se dají přepravovat na autě 3 způsoby:

  1. na střeše
  2. za autem na zadních dveřích (na tažném zařízení)
  3. (na zadní sedaččce)

Vzhledem k tomu, že větší podíl aut na českých silnicích je vybaven spíše střešními nosiči, padá také volba ohledně nosičů kol na střešní řešení, protože je potřeba k střešnímu nosiči pouze dokoupit příslušné množství držáků na kola.

Jeden nosič pojme jedno kolo. Mohou být uchycena buď vcelku a nastojato nebo s odmontováním předního kola. U tohoto horního řešení je vhodné počítat dopředu s o něco zvýšenou spotřebou paliva, zhruba se jedná o nějaký litr na sto kilometrů. Nosiče kol na střechu je zapotřebí také hodně pečlivě vybírat, co se kvality týče, protože na poměrně velkou páku musejí udržet kola i v extrémních situacích jako je náhlé brzdění nebo prudší vybrání zatáčky.

Zadní řešení vyžaduje buď existenci tažného zařízení na autě, nebo dobře tvarovanou zadní část auta, kterou mají většinou hatchbacky nebo auta v provedení kombi. Na správně tvarované zadní dveře auta se dají umístit speciální nosiče kol, které jsou univerzálním řešením pro ty, kteří nemají ani tažné ani střešní nosič. Nosiče kol na tažné zařízení je podle řidičů nejlepší řešení.

Nosiče na tažném zařízení vyžadují pro montáž většinou přemostění elektroinstalace zadních světel a také druhou SPZ, protože tyto dva prvky na autě ve většině případů zakrývají. Spotřeba se zde navyšuje mnohem méně než u nosičů na střeše.

Plánujete aktivní dovolenou is koly, ale nemáte na svém autě tažné zařízení nebo přípravu na střešní nosič? Náš pronájem osobních automobilů nebo půjčovna dodávek má vše potřebné, abyste si dovolenou užili naplno.