MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Na dovolenou v "pojízdném domečku"

Chystáte se na letní či zimní dovolenou a uvažujete o něčem jiném než s cestovní kanceláří? Máte rádi dobrodružství a poznání různých míst? Skvělým tipem je dovolená v obytném voze. Nepleťme si ho ale s karavanem. Karavan je obytný přívěs, který se připojí za auto. Obytné vozidlo je ve své podstatě jako „dům na kolech“.

Klíčové výhody

Nejste na nikom závislí. Vy sami si určíte, jaká bude vaše dovolená!  Máte možnost cestovat a měnit plány podle libosti.  Pokud jedete k moři, nemusíte trávit celý týden na jedné pláži. Můžete jich navštívit několik. Navíc můžete prozkoumat i okolí.

Vezete si všechno sebou. To znamená žádné tahání kufrů. Některé vozy jsou natolik velké, že si můžete vzít i horské kolo či dokonce skůtr.

Komfortní bydlení – Luxusnější obytné vozy jsou vybaveny vlastním topením a či klimatizací. Jste-li na dovolené u moře, pustíte si klimatizaci, aby jste se ochladili. Cestujete-li v zimě, navštívíte různé sjezdovky a večer si zalezete do vyhřátého minidoměčku, ve kterém máte vše, co potřebujete. Postel, kuchyňku, sprchu, WC, vařič, pohovku a hlavně teplo. V létě se pak určitě hodí lednice, či mrazák.

obytné auto Obytné auto interier

Jak je to s řidičským průkazem?

Zde platí přesná pravidla silničního provozu. Pokud celková hmotnost automobilu nepřesáhne 3500 kg, v rámci celé EU vám stačí řidičský průkaz skupiny B. Obytný vůz může řídit člověk, který dovršil 25 let a je držitelem řidičského oprávnění skupiny B.