MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Na dovolenou v "pojízdném domečku"

Chystáte se na letní či zimní dovolenou a uvažujete o něčem jiném než s cestovní kanceláří? Máte rádi dobrodružství a poznání různých míst? Skvělým tipem je dovolená v obytném voze.

Nepleťme si ho ale s karavanem. Karavan je obytný přívěs, který se připojí za auto. Obytné vozidlo je ve své podstatě jako „dům na kolech“.

Klíčové výhody

 

  • Nejste na nikom závislí. Vy sami si určíte, jaká bude vaše dovolená!  Máte možnost cestovat a měnit plány podle libosti.  Pokud jedete k moři, nemusíte trávit celý týden na jedné pláži. Můžete jich navštívit několik. Navíc můžete prozkoumat i okolí.
  • Vezete si všechno sebou. To znamená žádné tahání kufrů. Některé vozy jsou natolik velké, že si můžete vzít i horské kolo či dokonce skůtr.
  • Komfortní bydlení – Luxusnější obytné vozy jsou vybaveny vlastním topením a či klimatizací. Jste-li na dovolené u moře, pustíte si klimatizaci, aby jste se ochladili. Cestujete-li v zimě, navštívíte různé sjezdovky a večer si zalezete do vyhřátého minidoměčku, ve kterém máte vše, co potřebujete. Postel, kuchyňku, sprchu, WC, vařič, pohovku a hlavně teplo. V létě se pak určitě hodí lednice, či mrazák.

 

obytný karavann Obytné auto interier

Jak je to s řidičským průkazem?

Zde platí přesná pravidla silničního provozu. Pokud celková hmotnost automobilu nepřesáhne 3500 kg, v rámci celé EU vám stačí řidičský průkaz skupiny B. Obytný vůz může řídit člověk, který dovršil 25 let a je držitelem řidičského oprávnění skupiny B.

Pokud plánujete dovolenou a máte ubytování v hotelu a nepotřebujete karavan, využijte našeho pronájmu osobních automobilů nebo půjčovnu dodávek za skvělé ceny.