MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Na co dát pozor při úklidu auta

Čištění interiérů aut se může stát doslova noční můrou, zvláště pak pokud takový úklid zanedbáte a budete ho stále odkládat. V takovém případě se může objevit špína i na místech, která jsou hůře přístupná, dochází k jejímu tuhnutí, prach se mění v bláto v kombinaci s vlhkostí.

Když nepomůžou ani čistící prostředky

Pro úklid automobilů všech druhů se používají čistící prostředky, většinou určené přímo pro daný účel, například na sklo a okna. Velmi šetrné pak musí být čistidla na palubní desku, která je plná záhybů a menších oddílů. Využijte zde nejen speciální čistící prostředky, ale také kvalitní hadřík, nejlépe z takových materiálů, jako je bavlna, vlna nebo hedvábí. Budíky nebudou poškrábané a budou se lesknout, stejně jako samotná palubní deska.

Když ale nepomůžou ani nejkvalitnější saponáty, bude lepší najmout odborníky. Ti se dokážou dostat i do skrytých prostor, o kterých ani nevíte. Umí vyčistit palubní desku nejen tam, kde je to nejvíc vidět, ale také v místech, která mohou mít vliv na některé funkce. Je to třeba zavírání úložných prostorů.

úklid auta

Kde bývá špína nejčastěji?

Při čištění interiéru auta je nejvíce nečistoty na podlaze, tam kde dochází ke styku s botami a samozřejmě rovněž v zavazadlovém prostoru. Do něj se ukládají různé předměty i materiály, které mohou být znečištěné. Proto je potřeba kufr pravidelně čistit. Špína by mohla zatuhnout a znečistit nepřístupná místa, mohlo by dojít i k nepříjemnému rozkladu a hnití.

Vysávání s nejsilnějším vysavačem

Na podlahy i zavazadlový prostor vozu se osvědčily nejrůznější vysavače, od těch nejmenších pro rychlé použití, až po takové, které mají vysoký výkon a dokážou vysát i větší předměty. S těmi buďte ale opatrní, abyste nezhltli také něco důležitého z přihrádek.

V případě značně znečištěného kufru jsou však výkonné vysavače ideálním pomocníkem, dostanou se svým tahem vzduchu i do nejskrytějších zákoutí, vysají i kamínky a hrubější špínu.

Auto jako nové

Pokud máte vozový park a firmu využívající více vozů, asi bude znovu lepší najmout služby profesionálů. Ti zvládnout úklid více vozů, dokonale auto vyčistí a ještě mu dají krásnou vůni. Bude jako nové.

Úklid auta rozhodně není jednoduché a zabere spoustu času. Pokud nemáte čas na tyto činnosti a chcete se věnovat podnikání naplno, neváhejte využít našeho pronájmu osobních automobilů či půjčovnu dodávek - naše vozy jsou vždy v top stavu.