MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Jak správně používat klimatizaci

Horko je pro řidiče nebezpečné, snižuje koncentraci a zvyšuje únavu. Pomoci může klimatizace. Ale je tomu opravdu tak? Nenapomůže někdy klimatizace spíše k nějakému onemocnění?

Když musíte v letních dnech cestovat je třeba mít vždy s sebou zásobu pité vody. Jistě namítnete „Ale vždyť máme v autě klimatizaci“.  Ale její použití má svá nebezpečí.

Dříve než nastoupíte do rozpáleného auta, nejprve dobře vyvětrejte interiér. Pokud cestujete s dítětem, mějte toto na paměti dvojnásob. Uvědomte si ale také, že nadmíra chladu (nebo nesprávně používaná klimatizace) vám může způsobit zdravotní problémy, které byste nečekali. Proto používejte klimatizaci s rozumem.

Horko ovlivňuje koncentraci, vyvolává stres a ohrožuje řidiče a celou posádku, se srdečními nebo jinými zdravotními problémy. Má také vliv na psychiku, což může znamenat zvýšenou agresivitu a podrážděnost. Pokud je tepla opravdu moc, může dojít dokonce k dehydrataci a ztrátě vědomí. Zkrátka, teplo leze na mozek.

Pokud máte puštěnou klimatizaci, dodržujte pitný režim. Klimatizace mimo to že ochlazuje, navíc také vysušuje vzduch. Vy pak ztrácíte pocit, že se potíte. Poté ale hrozí dehydratace mnohem dříve, než byste se čekali.

Nemoci z klimatizace

Jak používat klimatizaci v autě, nastavení

Jste v létě často nemocní, nachlazení, máte zarudlé oči, máte kašel, nebo jiné dráždivé problémy v krku?

Tyto problémy jsou většinou důsledkem zanedbané údržby klimatizace a alergickými reakcemi na plísně.

U nás si můžete být jisti, že naše autopůjčovna má pravidelný servis a tyto nemoci s našimi auty vám rozhodně nehrozí.

Lidské tělo nemá rádo náhlé a prudké výkyvy teplot.  A už vůbec není připraveno na tepelné šoky, které klimatizací uštědříte.  Klimatizaci je možné obvykle nastavit na 16 až 28 stupňů. Využijte toho. Rozdíly větší než 10 ° C jsou pro naše tělo kritické. Časté střídání teplot může způsobit problémy v obranyschopností. Toto mějte vždy na paměti.

2 dobré rady na závěr

  • Před jízdou vždy dobře vyvětrejte interiér vozu.
  • Klimatizujte s mírou - Klimatizaci zapněte naplno jen na začátku. Pomůže to recirkulaci vzduchu. Po pár minutách jej přepněte na běžný režim a nastavte teplotu tak, aby rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou a byl okolo 6 stupňů Celsia.