MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Jak připravit auto na dovolenou

Myslíte už i vy na dovolenou? Chystáte se do vzdálené země, třeba do Chorvatska či Itálie? Co udělat pro to, abyste neskončili někde po cestě s porouchaným autem? Na co si dát pozor a co zkontrolovat před tím, než vyrazíte? To se dozvíte v následujícím článku.

Pokud máte auto, které má méně než rok a ještě nebylo v servisu, neznamená to, že musí být naprosto bezchybné. Vyplatí se navštívit servis hlavně před delšími cestami.

Doporučujeme zkontrolovat:

  • celý brzdový systém
  • správné nastavení a funkčnost brzdových komponentů
  • například brzdových destiček
  • brzdových kotoučů
  • brzdové kapaliny
  • atd.

 

sezónní servis auta, vozidla, na dovolenou

Vidět a být viděn

 

Tento známý slogan hovoří za vše. Jde hlavně o deštivé dny, co v poslední době nejen na území Evropy je dost pravidelné téma, ale i velký problém.

Správná funkčnost a spolehlivost stěračů je pro řidiče k nezaplacení. Také nezapomeňte na správné nastavení světel.

Neodmyslitelnou součástí prověrky je kontrola stavu klimatizace. Doporučujeme její vyčištění, výměnu a doplnění chladiva v klimatizačním okruhu, dezinfekci průduchové soustavy a výměnu interiérového filtru. Není nic horšího než nefunkční klimatizace v příjemném letním dni.

Zkontrolujte pneumatiky

 

Nejde jen o správné nahuštění a kontrolu hloubky dezénu, ale také vizuální kontrolu stavu. Myslete na to, že je něco jiného když se vám defekt stane kousek od domova a něco jiného když se vám to stane 1000 km od domova. Určitě nezapomeňte zkontrolovat stav rezervní pneumatiky popřípadě funkčnost lepící sady.

V každém případě trvejte na zkontrolování řízení, tlumičů, a pro jistotu raději i geometrie. Nezapomeňte na kontrolu stavu baterie a její správného dobíjení. Zkontrolujte si také povinnou výbavu, jako například datum spotřeby lékárničky za což jsou řidiči velmi často pokutováni.

Toto všechno jsou důležité věci, které je třeba kontrolovat nejen před dovolenou ale i při běžných prohlídkách vozu. Pokud narazíte na některé poškozené části, raději je nechte s předstihem opravit a vyhnete se tak nepříjemným opravám na poslední chvíli.

A pokud tyto kontroly před dovolenou nestíháte nebo je to mimo vaše finanční možnosti, nabízíme vám půjčovnu aut na dovolenou nebo půjčovnu dodávek v případě, že potřebujete více místa.