MENU 568 851 851
CZ
CZ EN DE RU FR IT PT ES

Jak bezpečně převážet psa v autě

Pokud jste již měli v autě psa, víte v čem je problém. Kromě chlupů a nečistot pes často dělá to, co nemá. Jak těmto věcem předejít? Zde uvádíme několik tipů a rad jak bezpečně vozit psa v automobilu.

Pokud pes v autě nemá pohodlí, vyvádí a tím ruší řidiče. Základem tedy je výcvik psa. Každý pes by měl zvládat alespoň základní pokyny poslušnosti a měl by být postupně přivykání na jízdu v autě. Pokud ne, tak je nutné ho připoutat stejně jako člověka.

U menších pejsků je vhodná psí sedačka, což je vlastně kombinace bezpečnostního postroje a přenosného pelíšku. Pes je limitován na určitý prostor, nečistoty nevíří, neoblizuje sklo. U větších plemen a středně velkých psů je velmi dobrým řešením speciální deka / plachta.

Jak převážet psa v autě, přeprava, převoz

U velkých psů je však nejlepší řešení přeprava psa v kufru. Kufr je pro psa nejlepším místem jak z hlediska čistoty, tak z hlediska pohodlí a částečně i bezpečnosti. Psa odděluje od posádky řada sedadel, tím pádem na zadních sedadlech mohou sedět pasažéři. Nevýhodou je menší bezpečnost takové přepravy. Ne na dlouhé trasy. Při nárazu zezadu to bude první vědět pes. Při vyšších autech (SUV) je riziko vážného zranění menší a také pravděpodobnost vážného nárazu zezadu je vyšší na dálnici.

Pro větší bezpečnost je lepší psa umístit do textilní přenosné boudy. Pes je zde klidnější a má stále dostatek kyslíku. Při ostřejší jízdě si neublíží tak jako v plastové nádobě. Je však důležité nějakým způsobem „boudu“ zajistit před posouváním.

Na co si dát pozor

  • Pes na sedačce vedle spolujezdce - Vozit psa vpředu je vhodné jen málokdy. I když má pes postroj, není na tom až tak dobře. Postroj moc nepomůže. V případě nehody mohou airbagy psovi ublížit.
  • Pes bez zajištění – Není nic horšího než neukázněný pes v autě. Každý rušivý element je nebezpečí.

Počítejte s tím, že i kdy má pes postroj, stále to není to samé jako pás a pokud vám na něm záleží zpomalte v krizových situacích aby vás napotkalo neštěstí.

Pokud nemáte vhodné podmínky nebo máte malé auto a chcete převážet vašeho psa, neváhejte a využijte náš pronájem osobních automobilů či půjčovnu dodávek, kde bude mít váš mazlíček dostatek místa a bude vždy v bezpečí.